| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT5300-16P |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 17700~18900/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
Δοκιμαστής φόρτισης και εκφόρτισης κυψελών λιθίου 5V 300A 16 καναλιών για την κατάταξη της χωρητικότητας των πρισματικών μπαταριών
Περιγραφή του προϊόντος
Το ACEY-BCT5300-16P χρησιμοποιείται για τη δοκιμή των παραμέτρων τάσης και χωρητικότητας της μπαταρίας κατά τη διάρκεια του σταδίου επαλήθευσης του σχηματισμού των κυψελών/ της ικανότητας φόρτισης.πραγματοποιεί την ταξινόμηση των μπαταριών στις ίδιες κλάσεις, διεξάγει ανάλυση δεδομένων και ανεβάζει και μοιράζεται τα αποτελέσματα.
Χαρακτηριστικά του προϊόντος
1Κάθε μπαταρία ελέγχεται ανεξάρτητα, με ξεχωριστή πηγή σταθερού ρεύματος και σταθερής τάσης για κάθε μία, εξασφαλίζοντας σταθερότητα και μη πρόσκρουση.Χρησιμοποιεί ένα 2-κανάλι προγραμματιζόμενο σταθερό ρεύμα και σταθερή τάση μονάδα ελέγχου.
2Ο εξοπλισμός ελέγχεται από έναν μικροελεγκτή με ένα μόνο τσιπ STM32 και λειτουργεί σε συνδυασμό με έναν υπολογιστή.και μπορεί επίσης να λειτουργεί απευθείας μέσω του πίνακα πληκτρολογίου της συσκευήςΗ διαδικασία εγκατάστασης ολοκληρώνει την δοκιμή και εκτελεί την διαλογή.
3. Ανίχνευση σε πραγματικό χρόνο και εμφάνιση της κατάστασης κάθε μπαταρίας. Εάν υπάρχει ανωμαλία, το κανάλι θα σταματήσει να λειτουργεί και το φως δείκτη θα ανάψει.
4. Έχει λειτουργία προστασίας από την απενεργοποίηση, και μετά την αποκατάσταση της ισχύος, μπορεί να συνεχίσει την αρχική διαδικασία εργασίας.
5Το τρανζίστορ ισχύος χρησιμοποιεί ένα τρανζίστορ με επίδραση πεδίου, κατάλληλο για μπαταρίες με χαμηλότερη εκφόρτιση τάσης, όπως μπαταρίες λιθίου-φωσφορικού σιδήρου κλπ.
6Έχει μια γραφική διεπαφή λειτουργίας, η οποία είναι σαφής και διαισθητική.και μπορεί να ορίσει διαφορετικά χρώματα για να υποδείξει την αντίστοιχη κατάσταση εργασίας και τις ανώμαλες συνθήκες.
7Το λογισμικό είναι ισχυρό και έχει φιλική διεπαφή ανθρώπου-μηχανής.
8Η τετρασύρματη διεπαφή δοκιμής εξασφαλίζει υψηλή ακρίβεια της μέτρησης.
9Η μοντελοποιημένη σχεδίαση του κάνει εύκολη τη συντήρηση.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει 16chs |
| Εξωτερική διάσταση | Το L112xW145xH190cm |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Σφραγιστήρας κεφαλής (προαιρετικά με σφραγιστήρα κροκοδείλου) |
| Διαχωρισμός από την επένδυση | 109 χιλιοστά |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλωδίων AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | 00,99 @ 220VAC, πλήρες φορτίο, δίκτυο THDu ≤ 2% |
| Τρέχουσες αρμονικές | < 5% @ 220VAC, Πλήρης φόρτιση, Δίκτυο THDu ≤ 2% |
| Δείκτες απόδοσης τμήματος ισχύος | Χρέωση ≥ 80% Εκκαθάριση ≥ 70% |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 30 kW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Λειτουργία προστασίας συστατικού ισχύος | Προστασία από υπερβολική τάση δικτύου |
| Προστασία από υπερβολική συχνότητα δικτύου | |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα πάνω. εξάτμιση |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | DC-0,3~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση DC -0,3~4,5V, η εκφόρτιση DC 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Χρέωση DC 1000mA ̇ 300A |
| Συνεχή εκφόρτιση 1000mA ̇ 300A | |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Χρόνος άνοδος ρεύματος (90% φορτίο) | ≤ 50 ms |
| Χρόνος εκκίνησης του καναλιού (φορτίο 90%) | ≤ 50 ms |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | 1- Προστασία από υπερτάσεις, προστασία από υποτάσεις |
| 2Προστασία κατά της υπερτάσης εκφόρτισης, προστασία κατά της υποτάσεως εκφόρτισης | |
| 3Προστασία τάσης φόρτισης και εκφόρτισης | |
| 4Προστασία από διακυμάνσεις τάσης | |
| 5Προστασία από διακυμάνσεις ρεύματος | |
| 6Προστασία αντίστροφης σύνδεσης μπαταρίας, λειτουργία προστασίας υλικού | |
| 7Προστασία βραχυκυκλώματος του σωλήνα τροφοδοσίας | |
| 8Προστασία συναγερμού χωρητικότητας καναλιού (προστασία timeout) | |
| 9Προστασία κατά της πτώσης δειγματοληψίας τάσης | |
| 10. Προστασία από τα ανώτατα επίπεδα τάσης | |
| 11Προστασία των αποκλειστικών τιμών χωρητικότητας | |
| 12. Ανοίξτε ανίχνευση τάσης πριν από την έναρξη της διαδικασίας, σταματήστε το άνοιγμα του καναλιού με τάση που υπερβαίνει το όριο | |
| 13Προστασία από διακοπή ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων | |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤ ± 0,1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()