| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT510-512H |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 3980~19960/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 10A 512 κανάλια Αναγεννητική μηχανή βαθμολόγησης χωρητικότητας μπαταρίας για 18650 21700 26650 32700 32140
Περιγραφή του προϊόντος
Η μηχανή ACEY-BCT510-512H για την κατάταξη της χωρητικότητας της μπαταρίας έχει σχεδιαστεί για τα στάδια σχηματισμού και κατάταξης της χωρητικότητας της κατασκευής μπαταριών λιθίου.Χρησιμοποιείται για την ακριβή δοκιμή βασικών παραμέτρων όπως η τάση, χωρητικότητα και επιδόσεις φόρτισης/αφόρτισης, εξασφαλίζοντας τη συνοχή των κυψελών πριν από τις διαδικασίες κατάντη.
Το σύστημα υποστηρίζει ένα ευρύ φάσμα κυλινδρικών κυψελών ιόντων λιθίου με διάμετρο από 18 έως 32 mm και μήκος από 65 έως 200 mm, συμπεριλαμβανομένων των κυψελών 18650, 21700, 26650, 32700 και 32140.Εφαρμόζεται ευρέως σε εργοστάσια κυψελών μπαταρίας και εργοστάσια συναρμολόγησης πακέτων μπαταριών.
Εφοδιασμένο με λειτουργία αναγέννησης ενέργειας (ανάδραση ενέργειας), το ντουλάπι μετατρέπει την απορριμμένη ενέργεια πίσω στο δίκτυο ηλεκτρικής ενέργειας, μειώνοντας σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας και την παραγωγή θερμότητας,και βελτίωση της συνολικής ενεργειακής απόδοσης.
Χαρακτηριστικά συστήματος
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει512χς |
| Εξωτερική διάσταση | Μέγεθος 1622* πλάτος 860* ύψος 1840mm (βάσει πραγματικών διαστάσεων) |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Φλατ Κεφαλοκόλλημα |
| Άνοιγμα σύμπλεξης | 35MM |
| Προδιαγραφές μπαταρίας υποστήριξης | Διάστημα διαμέτρου: 18-32MM, διάστημα μήκους: 65-200MM |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλώδιο AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0.99 |
| Ποσοστό στρέβλωσης ρεύματος εναλλασσόμενου | ≤ 2% |
| αποδοτικότητα ολόκληρης της μηχανής | Η φόρτιση είναι 80%, η απαλλαγή 70%. |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 30 kW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Περιβάλλον εργασίας | Θερμοκρασία -10~40°C. Σχετική υγρασία 80% |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα πάνω. εξάτμιση |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση συνεχούς ρεύματος 0~4,5V, η εκφόρτιση συνεχούς ρεύματος 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Η φόρτιση DC 20mAΕπικεφαλής10A, εκκένωση DC 20mAΕπικεφαλής10Α |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | Υπερτάσεις, υποτάσεις, υπερεύματα, υπερεύματα, προστασία κατά της υπερδυναμίας, προστασία κατά της διακοπής ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤±0.1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
| Βασική λειτουργία λογισμικού | 1Το λογισμικό υποστηρίζει διάφορες συνδέσεις, όπως η συνεχής χειροκίνητη παύση, η συνέχιση διακοπής λειτουργίας του λογισμικού, η διακοπή ρεύματος, η διακοπή της επικοινωνίας του εξοπλισμού, η συνεχής μη φυσιολογική διακοπή. |
| 2. Υποστηρίζει τη σάρωση γραμμικού κώδικα, τη σάρωση μονοδιάστατου κώδικα, τον QR κώδικα, τη σάρωση άλματος καναλιού, τη σάρωση φόρτωσης και άλλες μεθόδους σάρωσης· | |
| 3. Τοπική αποθήκευση λεπτομερών δεδομένων δοκιμής, μπορεί να δει τα τρέχοντα δεδομένα δοκιμής και τα ιστορικά δεδομένα κάθε καναλιού ανά πάσα στιγμή, έχουν τα δεδομένα και την καμπύλη που αντιστοιχούν σε δύο τρόπους,και υποστήριξη Excel αναφορά σε ενιαία ή μορφή παρτίδας, και μπορεί να ρυθμίσει την αυτόματη εξαγωγή δεδομένων τερματισμού δοκιμής σύμφωνα με την ανάγκη. | |
| 4. Υποστήριξη της ταξινόμησης χωρητικότητας και βαθμολόγηση της ταξινόμησης της μπαταρίας· | |
| 5. Υποστηρίζουν την ειδική κρίση μετά τη δοκιμή, και κρίνουν τα αποτελέσματα που περνάνε σύμφωνα με την καθορισμένη ικανότητα κύκλου, τάση, χρόνο και άλλες πληροφορίες. | |
| 6. Υποστηρίζουν διάφορες προστασία βήμα και παγκόσμια τάση, ρεύμα, θερμοκρασία μη φυσιολογική προστασία, και μη φυσιολογικό συναγερμό, υποστήριξη μπαταρία πακέτο υπερφόρτισης, υπερχρέωση δοκιμή προστασίας; | |
| 7. Παράλληλο κανάλι υποστήριξης (σύμφωνα με τον εξοπλισμό) | |
| 8. Μετατροπή μονάδας υποστήριξης· | |
| 9. Υποστήριξη αποθήκευσης σε βάσεις δεδομένων ή MES docking; | |
| 10Προστασία εκτός σύνδεσης λογισμικού. |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()