| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT503R-512H |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 3980~6600/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 3A 512 κανάλια Μηχανή βαθμολόγησης κυψελών ιόντων λιθίου για 18650 21700 26650 32700
Περιγραφή του προϊόντος
Η μηχανή βαθμολόγησης κυψελών ιόντων λιθίου ACEY-BCT503R-512H με ενεργειακή ανάδραση έχει σχεδιαστεί ειδικά για βαθμολόγηση της χωρητικότητας κυψελών λιθίου και δοκιμές επιδόσεων.Ανακυκλώνει την ενέργεια από τα απορριμμένα κύτταρα πίσω στο ηλεκτρικό δίκτυο.Το ντουλάπι διαθέτει υψηλή ακρίβεια και σταθερή λειτουργία και χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια παραγωγής κυψελών, εγκαταστάσεις συναρμολόγησης μπαταριών,και ερευνητικά ιδρύματα.
Δομή εξοπλισμού
Λειτουργία ενεργειακής ανάδρασης
Κατά τη διάρκεια της φόρτισης, η δίκατο τροφοδοσία μετατρέπει το ρεύμα AC σε 12V DC, και τα πλαίσια σταθερού ρεύματος ελέγχουν και παρακολουθούν την φόρτιση της μπαταρίας.Οι πίνακες σταθερού ρεύματος αυξάνουν πρώτα την τάση της μπαταρίας σε 12VΗ αpiοτελεσατική εpiιτροpiή ενέργειας μετατρέpiει την αpiοτελεσατική ενέργεια σε αpiοτελεσατική ενέργεια και την piαρέχει απευθείας στο δίκτυο διανομής αpiοτελεσατικής ενέργειας της εγκατάστασης, καθιστώντας δυνατή την ανάκτηση ενέργειας αpiό αpiοτελεσατικές piεριpiτώσεις.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Δομή εξοπλισμού | |
| Αριθμός καναλιού συσκευής | Ολόκληρη η μηχανή έχει συνολικά 512 κανάλια. |
| Μέγεθος | πλάτος 859 mm × μήκος 1622 mm × ύψος 1840 mm |
| Χρώμα πλαισίου | Τυπικό γκρι και μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Φόρμα στερέωσης | Πλατεία κεφαλής |
| Απόσταση μεταξύ των στερεωτικών | 35MM |
| Μοντέλο μπαταρίας | 18650, 21700, 26650, 32650,32700 |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε μπαταρία έχει μια ανεξάρτητη πηγή σταθερού ρεύματος και σταθερής τάσης, η οποία είναι σταθερή και χωρίς αντίκτυπο. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και σταθερό ρεύμα κυκλώματος ελέγχου υλικού | |
| Κάθε κανάλι φορτίου ρεύματος, εκφόρτισης ρεύματος ακριβής βαθμονόμηση λεπτής ρύθμισης | |
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | Τριφασικό σύστημα πέντε καλωδίων AC380V±10%, 50HZ |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0.99 |
| Ποσοστό στρέβλωσης ρεύματος εναλλασσόμενου | ≤ 2% |
| Συνολική απόδοση φόρτισης | ≥ 75% |
| Απόδοση μετατροπής τροφοδότησης | ≥ 70% |
| Κατανάλωση ισχύος εργασίας | ≤ 18KW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| περιβάλλον εργασίας | Θερμοκρασία -10~40, σχετική υγρασία 80% |
| Μέθοδος ψύξης | Φυσική πρόσληψη, εξάτμιση προς τα πάνω |
| Παράμετροι καναλιού | |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Τεχνική διαμόρφωση |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± ((1‰ ανάγνωση+1‰ πλήρης κλίμακας), ανάλυση 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Η φόρτιση συνεχούς τάσης 30mAΕπικεφαλής3Α: ΔΕΣ 30mAΕπικεφαλής3Α |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((1‰ ανάγνωση+1‰ πλήρης κλίμακας), ανάλυση 1mA |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤(±1mA) |
| Λογισμικό | |
| Ο τρόπος ελέγχου | Εργασία με εξοπλισμό ελέγχου ηλεκτρονικού υπολογιστή, έλεγχο ολόκληρου του ντουλαπιού, με σύστημα σαρώσεως |
| μέθοδος επικοινωνίας | 485 επικοινωνία κατά σειρά με θύρα (κατάλογος baud 57600) |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή τάση, σταθερό ρεύμα και σταθερή τάση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Δυνατότητα, -△V |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Συνεχή ρεύμα |
| Όρος διακοπής εκφόρτωσης | Τεχνολογία |
| Προστατευτική λειτουργία | Υπερτάσεις, υποτάσεις, υπερεύματα, υπερεύματα, προστασία κατά της υπερδυναμίας, προστασία κατά της διακοπής τροφοδοσίας, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων |
| προθεσμία | 0Επικεφαλής900 λεπτά/βήμα, η μονάδα χρόνου είναι min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤ ±1‰ |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | ≤ 8 δευτερόλεπτα |
| Διαλογή μπαταρίας | Τροποποιήστε κατά (δυναμικότητα, χρόνο, τάση ανοικτού κυκλώματος, πλατφόρμα εκφόρτισης κ.λπ.) |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τα δεδομένα τάσης, ρεύματος, χρόνου και χωρητικότητας, και να υπολογίσει αυτόματα τη σταθερή σχέση φόρτισης ρεύματος, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση,μέση τάση και άλλα δεδομένα, και παρέχει γραφή καμπύλης δεδομένων και γραφή κύκλου. Μπορεί να εκδοθεί για να παράγει κείμενο, EXCEL, WORD ή MDB αρχεία φόρμας βάσης δεδομένων |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()