| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT530-128P |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 14800~15200/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
Δοκιμαστής κυψελών λιθίου 5V 30A 128 καναλιών Προαιρετικά κλιπ αλιγάτορα για βαθμολόγηση της χωρητικότητας πρισματικής μπαταρίας
Περιγραφή του προϊόντος
Το ACEY-BCT530-128P χρησιμοποιείται για τη δοκιμή των παραμέτρων τάσης και χωρητικότητας της μπαταρίας κατά τη διάρκεια του σταδίου επαλήθευσης του σχηματισμού των κυψελών/ της ικανότητας φόρτισης.πραγματοποιεί την ταξινόμηση των μπαταριών στις ίδιες κλάσεις, διεξάγει ανάλυση δεδομένων και ανεβάζει και μοιράζεται τα αποτελέσματα.
Χαρακτηριστικά του προϊόντος
1Κάθε μπαταρία ελέγχεται ανεξάρτητα, με τη δική της πηγή σταθερού ρεύματος και σταθερής τάσης, εξασφαλίζοντας σταθερότητα και μη πρόσκρουση.
2Ο εξοπλισμός ελέγχεται από μικροελεγκτή STM32 και λειτουργεί σε συνδυασμό με υπολογιστή.και μπορεί επίσης να λειτουργεί απευθείας μέσω του πίνακα πληκτρολογίου της συσκευήςΗ διαδικασία ρύθμισης ολοκληρώνει τη δοκιμή και εκτελεί τη διαλογή.
3. Ανίχνευση σε πραγματικό χρόνο και εμφάνιση της κατάστασης κάθε μπαταρίας. Εάν υπάρχει ανωμαλία, το κανάλι θα σταματήσει να λειτουργεί και το φως δείκτη θα ανάψει.
4. Έχει λειτουργία προστασίας απενεργοποίησης. Μετά την αποκατάσταση της ισχύος, μπορεί να συνεχίσει την αρχική διαδικασία εργασίας.
5Το τρανζίστορ ισχύος χρησιμοποιεί ένα τρανζίστορ με επίδραση πεδίου, κατάλληλο για μπαταρίες με χαμηλότερη τάση, όπως μπαταρίες φωσφορικού λιθίου.
6. υιοθετεί μια γραφική διεπαφή λειτουργίας, η οποία είναι σαφής και διαισθητική.και μπορεί να ορίσει διαφορετικά χρώματα για να εμφανίσει την αντίστοιχη κατάσταση εργασίας και τις ανώμαλες συνθήκες.
7Το λογισμικό είναι ισχυρό και η διεπαφή άνθρωπος-μηχανή είναι φιλική.
8Η τετρασύρματη διεπαφή δοκιμής εξασφαλίζει υψηλή ακρίβεια της μέτρησης.
9Η μοντελοποιημένη σχεδίαση του κάνει εύκολη τη συντήρηση.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει 128chs |
| Εξωτερική διάσταση | Μέγεθος1835* πλάτος931* ύψος 1840 |
| Χρώμα θήκης | Πρότυπο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Σφραγιστήρας κεφαλής (προαιρετικά με σφραγιστήρα κροκοδείλου) |
| Άνοιγμα σύμπλεξης | 78.5mm |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλωδίων AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0.99 |
| Ποσοστό στρέβλωσης ρεύματος εναλλασσόμενου | ≤ 2% |
| αποδοτικότητα ολόκληρης της μηχανής | Πληρωμή 75% |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 23KW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Περιβάλλον εργασίας | Θέρμανση -10-40°C. Σχετική υγρασία 80% |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα μέσα, εξάτμιση προς τα πάνω |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση συνεχούς ρεύματος 0~4,5V, η εκφόρτιση συνεχούς ρεύματος 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Τεχνική διαμόρφωση |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | Υπερτάσεις, υποτάσεις, υπερεύματα, υπερεύματα, προστασία κατά της υπερδυναμίας, προστασία κατά της διακοπής ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤±0.1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()
![]()
![]()