| Brand Name: | ACEY |
| Model Number: | ACEY-PVM-250ML |
| MOQ: | 1 Set |
| Price: | USD 1950 /Set |
| Payment Terms: | T/T,PayPal,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 200 Sets/Month |
| Power Supply Voltage | AC220V |
|---|---|
| Rated Power | 200W |
| Stirring Speed | MAX 600 rpm |
| Speed Regulation Function | Three-stage speed, configurable |
| Vacuum System | Built-in vacuum pump, vacuum degree -0.08Mpa, pressure maintained for 2H without obvious drop |
| Stirrer Configuration | Standard twin-shaft screw agitator; other types designed according to the tank body |
| Stirring Tank Volume | 150ml~500ml vacuum stirring tank |
| Mixing Time | 0~600min, configurable |
| Overall Dimensions | 335mm * 325mm * 575mm (L*W*H) |
| Overall Weight | 35kg |