| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT5300-16P |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 6600~18800/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 300A 16 καναλιών αναγεννητικό πρισματικό μηχάνημα δοκιμής κυψελών μπαταρίας για βαθμολόγηση χωρητικότητας
Περιγραφή του προϊόντος
Το μηχάνημα δοκιμής πρισματικών κυψελών μπαταρίας ACEY-BCT5300-16P έχει σχεδιαστεί για την αξιολόγηση της φόρτισης και της εκφόρτισης κυψελών μπαταρίας λιθίου υψηλού ρεύματος σε περιβάλλοντα παραγωγής και ελέγχου ποιότητας.Το σύστημα παρέχει την παρακολούθηση σε πραγματικό χρόνο της τάσης των κυψελώνΗ ενέργεια που παράγεται κατά την εκφόρτωση τροφοδοτείται αποτελεσματικά στο δίκτυο ηλεκτρικής ενέργειας.μείωση της συνολικής κατανάλωσης ενέργειας και της θερμότηταςΜε αξιόπιστες επιδόσεις, ακριβή συλλογή δεδομένων και εύκολη συντήρηση, ο εξοπλισμός είναι κατάλληλος για δοκιμές μπαταριών μεγάλης κλίμακας και ενεργειακής απόδοσης.
Η ροή της διαδικασίας δοκιμής
Υποστηριζόμενες διαστάσεις μπαταρίας
| Διάρκεια | 90¥300 mm |
| Δάχος | 15·100 mm |
| Υψόμετρο | 80·310 mm |
| Διαχωρισμός τερματικού | 50¥220 mm |
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει 16chs |
| Εξωτερική διάσταση | Το L112xW145xH190cm |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Σφραγιστήρας κεφαλής (προαιρετικά με σφραγιστήρα κροκοδείλου) |
| Διαχωρισμός από την επένδυση | 109 χιλιοστά |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλώδιο AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | 00,99 @ 220VAC, πλήρες φορτίο, δίκτυο THDu ≤2% |
| Τρέχουσες αρμονικές | < 5% @ 220VAC, Πλήρης φόρτιση, Δίκτυο THDu ≤2% |
| Δείκτες απόδοσης τμήματος ισχύος | Χρέωση ≥80% ,Απαλλαγή≥70% |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 30 kW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Λειτουργία προστασίας συστατικού ισχύος | Προστασία από υπερβολική τάση δικτύου |
| Προστασία από υπερβολική συχνότητα δικτύου | |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα πάνω. εξάτμιση |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | DC-0,3~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση DC -0,3~4,5V, η εκφόρτιση DC 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Χρέωση DC 1000mAΕπικεφαλής300A |
| Συνεχή εκφόρτιση 1000mAΕπικεφαλής300A | |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Χρόνος άνοδος ρεύματος (90% φορτίο) | ≤50 ms |
| Χρόνος εκκίνησης του καναλιού (φορτίο 90%) | ≤50 ms |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | 1- Προστασία από υπερτάσεις, προστασία από υποτάσεις |
| 2Προστασία κατά της υπερτάσης εκφόρτισης, προστασία κατά της υποτάσεως εκφόρτισης | |
| 3Προστασία τάσης φόρτισης και εκφόρτισης | |
| 4Προστασία από διακυμάνσεις τάσης | |
| 5Προστασία από διακυμάνσεις ρεύματος | |
| 6Προστασία αντίστροφης σύνδεσης μπαταρίας, λειτουργία προστασίας υλικού | |
| 7Προστασία βραχυκυκλώματος του σωλήνα τροφοδοσίας | |
| 8Προστασία συναγερμού χωρητικότητας καναλιού (προστασία timeout) | |
| 9Προστασία κατά της πτώσης δειγματοληψίας τάσης | |
| 10. Προστασία από τα ανώτατα επίπεδα τάσης | |
| 11Προστασία των αποκλειστικών τιμών χωρητικότητας | |
| 12. Ανοίξτε ανίχνευση τάσης πριν από την έναρξη της διαδικασίας, σταματήστε το άνοιγμα του καναλιού με τάση που υπερβαίνει το όριο | |
| 13Προστασία από διακοπή ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων | |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤±0.1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
| Βασική λειτουργία λογισμικού | 1Το λογισμικό υποστηρίζει διάφορες συνδέσεις, όπως η συνεχής χειροκίνητη παύση, η συνέχιση διακοπής λειτουργίας του λογισμικού, η διακοπή ρεύματος, η διακοπή της επικοινωνίας του εξοπλισμού, η συνεχής μη φυσιολογική διακοπή. |
| 2. Υποστηρίζει τη σάρωση γραμμικού κώδικα, τη σάρωση μονοδιάστατου κώδικα, τον QR κώδικα, τη σάρωση άλματος καναλιού, τη σάρωση φόρτωσης και άλλες μεθόδους σάρωσης· | |
| 3. Τοπική αποθήκευση λεπτομερών δεδομένων δοκιμής, μπορεί να δει τα τρέχοντα δεδομένα δοκιμής και τα ιστορικά δεδομένα κάθε καναλιού ανά πάσα στιγμή, έχουν τα δεδομένα και την καμπύλη που αντιστοιχούν σε δύο τρόπους,και υποστήριξη Excel αναφορά σε ενιαία ή μορφή παρτίδας, και μπορεί να ρυθμίσει την αυτόματη εξαγωγή δεδομένων τερματισμού δοκιμής σύμφωνα με την ανάγκη. | |
| 4. Υποστήριξη της ταξινόμησης χωρητικότητας και βαθμολόγηση της ταξινόμησης της μπαταρίας· | |
| 5. Υποστηρίζουν την ειδική κρίση μετά τη δοκιμή, και κρίνουν τα αποτελέσματα που περνάνε σύμφωνα με την καθορισμένη ικανότητα κύκλου, τάση, χρόνο και άλλες πληροφορίες. | |
| 6. Υποστηρίζουν διάφορες προστασία βήμα και παγκόσμια τάση, ρεύμα, θερμοκρασία μη φυσιολογική προστασία, και μη φυσιολογικό συναγερμό, υποστήριξη μπαταρία πακέτο υπερφόρτισης, υπερχρέωση δοκιμή προστασίας; | |
| 7. Παράλληλο κανάλι υποστήριξης (σύμφωνα με τον εξοπλισμό) | |
| 8. Μετατροπή μονάδας υποστήριξης· | |
| 9. Υποστήριξη αποθήκευσης σε βάσεις δεδομένων ή MES docking; | |
| 10Προστασία εκτός σύνδεσης λογισμικού. |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()