| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-3740A |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 44580/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
Αυτοματοποιημένο υπερήχων εξοπλισμό σύνδεσης σύρματος αλουμινίου για το 18650 21700 Lithium Ion Battery Pack Assembly
Περιγραφή του προϊόντος
Η ACEY-3741A είναι η πρώτη εταιρεία στη χώρα που χρησιμοποιεί τη μέθοδο της περιστρεφόμενης κεφαλής συγκόλλησης, υιοθετώντας ένα ψηφιακό αυτόματο σύστημα υπερηχογράφησης παρακολούθησης συχνότητας,με λειτουργία ρύθμισης πίεσης με ψηφιακό έλεγχο, μια συσκευή αναγνώρισης εικόνας πρώτης κατηγορίας, και ένα πλήρως κλειστό κύκλωμα ελέγχου κίνησης.21700 μπαταρίες Tesla, 26800 μπαταρίες λιθίου, IGBT μονάδες γρήγορης ανάκτησης, και ηλεκτρονικά οχημάτων.
Χαρακτηριστικά του προϊόντος
1- χειροκίνητη τροφοδοσία, αυτόματη αναγνώριση και τοποθέτηση, αυτόματη σύνδεση και χειροκίνητη εκφόρτωση.
2Η συσκευή αυτή είναι αφιερωμένη στην παραγωγή συσσωρευτών για προϊόντα μπαταρίας που καθορίζονται από τον πελάτη.
3Εάν απαιτούνται άλλα προϊόντα, πρέπει να τροποποιηθούν και να χρησιμοποιηθούν σύμφωνα με τις πραγματικές συνθήκες.
4Αυτό το μηχάνημα αποτελείται κυρίως από συναρμολόγιο πλαίσιο, συναρμολόγιο τροφοδοσίας XYZC, αυτόματο μηχανισμό τροφοδοσίας, μηχανισμό τροφοδοσίας σύρματος, τοποθέτηση jig και συναρμολόγιο πίεσης,μηχανισμός κεφαλής συγκόλλησης και κονσόλα, κλπ.
5. X υιοθετεί εισαγόμενο γραμμικό κινητήρα, οι μονάδες Y και Z κινούνται από βίδες μπάλας ακριβείας και η ακρίβεια θέσης επαναλήψεως απόστασης είναι μικρότερη από ±
00,02 mm, η ακρίβεια γωνιακής τοποθέτησης του άξονα C είναι ±1°.
6Το σύστημα ελέγχου υιοθετεί βιομηχανικό υπολογιστή + κάρτα ελέγχου κίνησης για τον έλεγχο της λειτουργίας του κινητήρα προσωπικού διακομιστή.Η διεπαφή ελέγχου είναι φιλική., και η ρύθμιση των παραμέτρων είναι ψηφιακή· είναι πιο ευέλικτη.
7. Υιοθετήστε γρήγορο σφίξιμο σφίξιμο, ένα μόνο κουμπί εκκίνηση, εύκολο και ασφαλές για το προσωπικό να ξεφορτώσει τα υλικά.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Ηλεκτρική τροφοδοσία | 220VAC±10%, 50Hz, αξιόπιστη γείωση, μέγιστη κατανάλωση περίπου 800W |
| Υπερήχθης συχνότητα | 60KHz |
| Υπερηχητική ισχύς | 0~30W, αυτόματη εναλλαγή μεταξύ πρώτης και δεύτερης συγκόλλησης |
| Παράμετροι άξονα | Ο άξονας Χ υιοθετεί εισαγόμενα εξαρτήματα, με επαναλαμβανόμενη ακρίβεια θέσης που φτάνει τα ±0,02mm. Ο άξονας Z υιοθετεί ακριβή κίνηση βίδα σφαίρας |
| Διάμετρο ζυθοποιούμενου αλουμινίου | 125 ~ 500um (5 ~ 20mil) |
| Εργασιακή περιοχή | Μέγιστος άξονας XY: 300×300mm (μπορεί να προσαρμοστεί σύμφωνα με τις απαιτήσεις του πελάτη), άξονας Z: 50mm, άξονας C: συν ή μείον 90° |
| Χρόνος υπερήχων | 10~500 ms, πολλαπλό κανάλι |
| Πίεση συγκόλλησης | 50~1000g, πολλαπλό κανάλι |
| Ταχύτητα συγκόλλησης | περίπου κάθε καλώδιο/1,5 δευτερόλεπτα (Σημείωση: διαφορετικές διαμέτρους καλωδίου έχουν απόλυτη σχέση με την ταχύτητα παραγωγής·θα υπάρξει μεγάλη διαφορά στην μετακίνηση απόσταση και την ταχύτητα παραγωγής μεταξύ των διαφορετικών μπαταριώνΗ ευκολία και η ταχύτητα συγκόλλησης των υλικών ποικίλλουν. |
| Γωνία συγκόλλησης | ± 90 μοίρες |
| Σύστημα όρασης | Η μεγέθυνση του μικροσκοπίου PR είναι 0,5 φορές |
| Φωτισμός PR | Λευκό φως, ρυθμιζόμενη φωτεινότητα |
| Μέγεθος | 780mm*970mm*1558mm (L*W*H) |
| Βάρος | 450 κιλά |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()