| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT5200-32P |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 6600~26800/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 200A 32 κανάλια εξοικονόμηση ενέργειας Πρισματική μπαταρία ιόντων λιθίου Δοκιμαστής κύκλου ζωής κυψελών
Περιγραφή του προϊόντος
Ο ACEY-BCT5200-32P πρισματικός δοκιμαστής φόρτισης και εκφόρτισης μπαταρίας είναι ένα σύστημα δοκιμών φόρτισης και εκφόρτισης υψηλής ακρίβειας που έχει σχεδιαστεί για την κατάταξη της χωρητικότητας των κυψελών μπαταρίας λιθίου.Υποστηρίζει ανεξάρτητο έλεγχο κάθε καναλιού, εξασφαλίζοντας την ακριβή μέτρηση της τάσης, του ρεύματος και της χωρητικότητας κατά τη διάρκεια των κύκλων φόρτισης/αφόρτισης.η ενέργεια που απελευθερώνεται κατά την εκφόρτιση της μπαταρίας τροφοδοτείται πίσω στο δίκτυο ηλεκτρικής ενέργειαςΤο εξοπλισμό διαθέτει σταθερές επιδόσεις, υψηλή απόδοση και αξιόπιστη συνέπεια δεδομένων,καθιστώντας το κατάλληλο για κατασκευαστές μπαταριών και γραμμές συναρμολόγησης συσκευών που απαιτούν μεγάλης κλίμακας, δοκιμές ικανότητας εξοικονόμησης ενέργειας.
Χαρακτηριστικά εξοπλισμού
Υποστηριζόμενες διαστάσεις μπαταρίας
| Διάρκεια | 80¥300 mm |
| Δάχος | 15 ̊92 mm |
| Υψόμετρο | 80·230 mm |
| Διαχωρισμός τερματικού | 40·250 mm |
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει 16/32 κανάλια |
| Εξωτερική διάσταση | Μέγεθος 1522* πλάτος 960* ύψος 1858mm |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Φλατ Κεφαλοκόλλημα |
| Προδιαγραφές μπαταρίας υποστήριξης | Παροχή προσαρμογής |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλώδιο AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0.99 |
| Ποσοστό στρέβλωσης ρεύματος εναλλασσόμενου | ≤ 2% |
| αποδοτικότητα ολόκληρης της μηχανής | Χρέωση ≥ 80% |
| Απόδοση μετατροπής δικτύου τροφοδοσίας | ≥ 70% |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 37,6KW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Περιβάλλον εργασίας | Θερμοκρασία -10~40°C. Σχετική υγρασία 80% |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα πάνω. εξάτμιση |
| Παράμετροι καναλιών | |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση συνεχούς ρεύματος 0~4,5V, η εκφόρτιση συνεχούς ρεύματος 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Χρέωση Δ.Σ.400mA ̇ 200A |
| Συνεχή εκφόρτιση400mA ̇ 200A | |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Λογισμικό | |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | Υπερτάσεις, υποτάσεις, υπερεύματα, υπερεύματα, προστασία κατά της υπερδυναμίας, προστασία κατά της διακοπής ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤±0.1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
| Βασική λειτουργία λογισμικού | 1Το λογισμικό υποστηρίζει διάφορες συνδέσεις, όπως η συνεχής χειροκίνητη παύση, η συνέχιση διακοπής λειτουργίας του λογισμικού, η διακοπή ρεύματος, η διακοπή της επικοινωνίας του εξοπλισμού, η συνεχής μη φυσιολογική διακοπή. |
| 2. Υποστηρίζει τη σάρωση γραμμικού κώδικα, τη σάρωση μονοδιάστατου κώδικα, τον QR κώδικα, τη σάρωση άλματος καναλιού, τη σάρωση φόρτωσης και άλλες μεθόδους σάρωσης· | |
| 3. Τοπική αποθήκευση λεπτομερών δεδομένων δοκιμής, μπορεί να δει τα τρέχοντα δεδομένα δοκιμής και τα ιστορικά δεδομένα κάθε καναλιού ανά πάσα στιγμή, έχουν τα δεδομένα και την καμπύλη που αντιστοιχούν σε δύο τρόπους,και υποστήριξη Excel αναφορά σε ενιαία ή μορφή παρτίδας, και μπορεί να ρυθμίσει την αυτόματη εξαγωγή δεδομένων τερματισμού δοκιμής σύμφωνα με την ανάγκη. | |
| 4. Υποστήριξη της ταξινόμησης χωρητικότητας και βαθμολόγηση της ταξινόμησης της μπαταρίας· | |
| 5. Υποστηρίζουν την ειδική κρίση μετά τη δοκιμή, και κρίνουν τα αποτελέσματα που περνάνε σύμφωνα με την καθορισμένη ικανότητα κύκλου, τάση, χρόνο και άλλες πληροφορίες. | |
| 6. Υποστηρίζουν διάφορες προστασία βήμα και παγκόσμια τάση, ρεύμα, θερμοκρασία μη φυσιολογική προστασία, και μη φυσιολογικό συναγερμό, υποστήριξη μπαταρία πακέτο υπερφόρτισης, υπερχρέωση δοκιμή προστασίας; | |
| 7. Παράλληλο κανάλι υποστήριξης (σύμφωνα με τον εξοπλισμό) | |
| 8. Μετατροπή μονάδας υποστήριξης· | |
| 9. Υποστήριξη αποθήκευσης σε βάσεις δεδομένων ή MES docking; | |
| 10Προστασία εκτός σύνδεσης λογισμικού. | |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()