| Brand Name: | ACEY |
| Model Number: | ACEY-CAL-UAV |
| MOQ: | 1 Set |
| Price: | USD 2000~80000/Set |
| Payment Terms: | T/T,PayPal,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 200 Sets/Month |
| Product Name | Description |
|---|---|
| Battery Capacity Grading Machine | 5V 3A/5A/6A optional, 256/512 Channels optional, Energy-feedback/Liner optional |
| Insulation Paper Sticking Machine | Sticker Materials: Barley paper or PVC, Replaceable Mould for 18650/21700/26650/32700 |
| Battery Sorting Machine | 5-22 Channels Optional, Barcode Scanner Optional, Suitable for 18650/21700/26650/32650/32700 |
| CCD Visual Inspection Machine | Cylindrical battery positive and negative detection, Conveyor Belt Optional |
| Manual Battery Pack Spot Welding Machine | Pneumatic AC Spot Welding Machine (Single Welding Point or Double Welding Point), AC Pedal Manual Spot Welding Machine |
| Automatic Battery Pack Spot Welding Machine | Single-sided Spot Welding Machine, Double-sided Spot Welding Machine |
| BMS Tester | 1-52 series Optional, 50A~500A |
| Battery Pack Comprehensive Tester | Voltage: 10V~300V, Current: 60A~600A |
| Heat Shrink Wrap Machine | Shrink Film: PP/PE/POF/PVC, 250*120MM/350*150MM/400*200MM/450*300MM/ETC |
| Inkjet Batch Code Printing Machine | Drop on Demand / Continue ink jet printer |
| Battery Aging Machine | Voltage: 8~300V, Current: 0~400A. High Voltage Series: 500V~1500V, Current: 100A~1000A |