| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT510-256H |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 3980~10780/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 10A 256 Κανάλια με ανάδραση ενέργειας Μηχανή φόρτισης και εκφόρτισης μπαταρίας λιθίου για 32140/33140
Περιγραφή προϊόντος
Το μηχάνημα φόρτισης και εκφόρτισης μπαταρίας λιθίου ACEY-BCT510-256H έχει σχεδιαστεί για κυλινδρικές κυψέλες ιόντων λιθίου μεγάλου μεγέθους, παρέχοντας αποτελεσματική δοκιμή φόρτισης-εκφόρτισης και ταξινόμηση χωρητικότητας. Με την τεχνολογία ενεργειακής ανάδρασης, η εκφορτιζόμενη ενέργεια ανατροφοδοτείται στο ηλεκτρικό δίκτυο ή στο δίαυλο συστήματος, μειώνοντας σημαντικά την κατανάλωση ενέργειας και το κόστος λειτουργίας.
Χαρακτηριστικά συστήματος
Σύνθεση Συστήματος
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Όλο το μηχάνημα έχει 256 κεφ |
| Εξωτερική διάσταση | Μήκος 1684* πλάτος 1091* ύψος 1640 |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος σφιγκτήρα | Σφιγκτήρας επίπεδης κεφαλής (προαιρετικός με σφιγκτήρα κροκόδειλου) |
| Ελατήριο σφιγκτήρα | 37mm |
| Υποστήριξη προδιαγραφών μπαταρίας | Εύρος διαμέτρου: 32-34mm, εύρος μήκους: 120-180mm |
| Λειτουργία ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινήσει, να σταματήσει, να ανασταλεί, να συνεχιστεί και να προστατευτεί ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. Κύκλωμα ελέγχου υλικού | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμονομηθεί αυτόματα από το λογισμικό | |
| Τροφοδοτικό λειτουργίας | Τριφασικό πέντε σύρμα AC380V土10%, 50 Hz |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0,99 |
| Ρυθμός παραμόρφωσης ρεύματος AC | ≤2% |
| αποτελεσματικότητα ολόκληρου του μηχανήματος | Φόρτιση 80%, εκφόρτιση 70% |
| Εργασία κατανάλωσης ρεύματος | ≤ 15,5KW |
| Ποσοστό αστοχίας εξοπλισμού | <1% |
| Εργασιακό περιβάλλον | Θερμοκρασία -10~40°C. Σχετική υγρασία 80% |
| Λειτουργία απαγωγής θερμότητας | Φυσικός άνεμος μέσα, ανοδικός εξάτμιση |
| Εύρος μέτρησης τάσης | DC 0~5V |
| Εύρος τάσης μπαταρίας | Φόρτιση DC 0~4,5V; εκφόρτιση DC 4,5~2V |
| Σταθερό εύρος τάσης | DC 2~4,5V |
| Ακρίβεια τάσης | ±(0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤(±1mV) |
| Τρέχον εύρος | Φόρτιση DC 100mA~10Α; Εκφόρτιση DC 100mA~10Α |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ±(0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤(±1mA) |
| Λειτουργία ελέγχου | Έλεγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Λειτουργία επικοινωνίας | Επικοινωνία θύρας 485s (ρυθμός θύρας 57600)/ TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μπορούν να ρυθμιστούν έως 32 βήματα και 256 κύκλοι |
| Λειτουργία φόρτισης | Σταθερό ρεύμα; σταθερή πίεση? σταθερό ρεύμα & πίεση |
| Συνθήκες διακοπής φόρτισης | Τάση, ρεύμα, χρόνος, χωρητικότητα |
| Λειτουργία εκφόρτισης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Εκφόρτιση συνθηκών αποκοπής | Τάση, χρόνος και χωρητικότητα |
| Λειτουργία προστασίας | Υπερτάση, υποτάση, υπερένταση, υπό τάση, προστασία υπερφόρτωσης, προστασία απενεργοποίησης, ανάκτηση σημείου διακοπής δεδομένων |
| Χρονικό πλαίσιο | 0~3000 λεπτά / βήμα σε λεπτό |
| Ακρίβεια χρόνου | ≤±0,1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1-60 προαιρετικά |
| Ταξινόμηση μπαταρίας | Διαιρέστε ανάλογα με τη χωρητικότητα, το χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κ.λπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κ.λπ., να υπολογίσει αυτόματα τον λόγο φόρτισης σταθερού ρεύματος, την απώλεια χωρητικότητας, την απόδοση εκφόρτισης, τη μέση τάση, τη διάμεση τάση, να παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου. μπορεί να εξάγει κείμενο, αρχείο δεδομένων μορφής Excel, Word ή mdb |
| Βασική λειτουργία του λογισμικού | 1. Το λογισμικό υποστηρίζει διάφορες συνδέσεις, όπως μη αυτόματη συνέχιση παύσης, συνέχιση τερματισμού λειτουργίας λογισμικού, διακοπή ρεύματος, αποσύνδεση στην επικοινωνία εξοπλισμού, μη φυσιολογική συνέχιση διακοπής λειτουργίας. |
| 2. Υποστήριξη σάρωσης γραμμωτού κώδικα, σάρωσης μονοδιάστατου κώδικα, κωδικού QR, σάρωσης μετάβασης καναλιών, σάρωσης φόρτωσης και άλλων μεθόδων σάρωσης. | |
| 3. Τοπική δοκιμή λεπτομερούς αποθήκευσης δεδομένων, μπορεί να δει τα τρέχοντα δεδομένα δοκιμής και τα ιστορικά δεδομένα κάθε καναλιού ανά πάσα στιγμή, να έχει δεδομένα και καμπύλες που αντιστοιχούν σε δύο τρόπους και να υποστηρίζει την αναφορά excel σε μορφή απλής ή παρτίδας και μπορεί να ορίσει την αυτόματη εξαγωγή δεδομένων τέλους δοκιμής ανάλογα με τις ανάγκες. | |
| 4. Υποστήριξη ταξινόμησης χωρητικότητας και βαθμολόγηση της ταξινόμησης της μπαταρίας. | |
| 5. Υποστηρίξτε την επιβεβλημένη κρίση μετά τη δοκιμή και κρίνετε τα αποτελέσματα επιτυχίας / ng σύμφωνα με την καθορισμένη χωρητικότητα κύκλου, την τάση, το χρόνο και άλλες πληροφορίες. | |
| 6. Υποστήριξη διαφόρων βημάτων προστασίας και συνολικής τάσης, ρεύματος, μη φυσιολογικής προστασίας θερμοκρασίας και μη φυσιολογικού συναγερμού, υποστήριξη υπερφόρτισης πακέτου μπαταριών, δοκιμή προστασίας υπερεκφόρτισης. | |
| 7. Παράλληλη υποστήριξη καναλιού (σύμφωνα με τον εξοπλισμό). | |
| 8. Υποστήριξη μετατροπής μονάδας. | |
| 9. Υποστήριξη αποθήκευσης στο παρασκήνιο διακομιστή βάσης δεδομένων ή σύνδεση MES. | |
| 10. Προστασία λογισμικού εκτός σύνδεσης. |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()