| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-PAL |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 5000~80000/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
Ημιαυτόματη γραμμή συναρμολόγησης πρισματικών συσσωρευτών για ESS
Περιγραφή του προϊόντος
Αυτή η ημιαυτόματη γραμμή συναρμολόγησης έχει σχεδιαστεί για την συναρμολόγηση πρισματικών μπαταριών λιθίου για εφαρμογές όπως ESS, EV, AGV, UPS και ηλεκτρικά δίδυμα/τρίδυμα οχήματα.Η γραμμή ενσωματώνει ένα πλήρες φάσμα βασικών διεργασιών, συμπεριλαμβανομένης της ταξινόμησης της χωρητικότητας των κυψελών, της ταξινόμησης της τάσης και της εσωτερικής αντίστασης, της στοιβάσεως και της πίεσης των κυψελών, του καθαρισμού με λέιζερ, της συγκόλλησης με λέιζερ, της δοκιμής BMS, της ολοκληρωμένης δοκιμής της απόδοσης της μπαταρίας,και γήρανση της μπαταρίαςΗ αρθρωτή διαμόρφωση εξασφαλίζει σταθερή ποιότητα, υψηλή συνέπεια και ευέλικτη παραγωγή για την κάλυψη διαφόρων απαιτήσεων κατασκευής μπαταριών.
Διαδικασία συναρμολόγησης
Cell capacity grading → Cell Voltage & IR sorting → Module stacking & pressing → Terminal laser cleaning → Module laser welding → BMS testing → Battery pack comprehensive testing → Battery pack aging testing
Πλεονεκτήματα
Ο τυποποιημένος αρθρωτός σχεδιασμός επιτρέπει ευέλικτη ρύθμιση της διάταξης για διάφορα μεγέθη κυττάρων, ιδανική για την εξατομικευμένη παραγωγή συσκευασίας.
Είναι συμβατό με πρισματικά κύτταρα διαφόρων πάχους και υποστηρίζει πολλαπλές διαδικασίες κατασκευής κελύφους αλουμινίου/κελύφους χάλυβα και συγκόλλησης/σφραγίσματος.
40-50% χαμηλότερη κεφαλαιακή επένδυση σε σχέση με την πλήρη αυτοματοποίηση
Βασικές τεχνικές προδιαγραφές
| Εξοπλισμός συναρμολόγησης πρισματικών συσσωρευτών | |
| Ονομασία του προϊόντος | Περιγραφή |
| Μηχανή βαθμολόγησης χωρητικότητας μπαταρίας | 5V 30A/60A/100A/200A/300A/400A/ελπ. |
| Ενεργειακή ανάδραση | |
| Μηχανή διαλογής μπαταριών | Διαλογή τάσης & IR |
| 8/10/Αναπροσαρμοσμένα κανάλια Προαιρετικά | |
| Μηχανή πίεσης με συσσωρευτές | 50 ομάδες/ώρα (10PCS κυψέλες μπαταρίας) |
| Μηχανή καθαρισμού με λέιζερ | 30W, 50W, 100W Προαιρετικά |
| Μηχανή συγκόλλησης με λέιζερ | 1000W, 1500W, 2000W, 3000W, 4000W, 6000W Προαιρετικά |
| Δοκιμαστής BMS | Σειρά 1-52 Προαιρετικό |
| 50A ~ 500A | |
| Πλήρης δοκιμαστής μπαταρίας | Η τάση: 10V~300V, το ρεύμα: 60A~600A |
| Μηχανή γήρανσης μπαταρίας | Η τάση: 8~30V, το ρεύμα: 0~400A. |
| Η σειρά υψηλής τάσης: 500V~1500V, ρεύμα: 100A~1000A | |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()
![]()
![]()