| Brand Name: | ACEY |
| Model Number: | ACEY-EVM-1L |
| MOQ: | 1 Set |
| Price: | USD 2480~2584/Set |
| Payment Terms: | T/T,PayPal,L/C,Western Union,MoneyGram |
| Supply Ability: | 200 Sets/Month |
| Rated Power | 0.75KW, 220V |
|---|---|
| Stirring Speed | 0-1400 rpm, speed regulation by frequency converter |
| Vacuum Level | -98KPa (without vacuum pump) |
| Effective Volume | Equipped with 1L tank |
| Barrel Opening/Closing | Cylinder-driven upper cover mechanism |
| Overall Dimensions | 705mm * 605mm * 305mm (height * length * width) |
| Timing Function | Programmable timing 0-99 hours |
| Lid Features | Vacuum gauge, vacuum port, and other accessories |
| Overall Weight | Approximately 90kg |