| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-CCD01 |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 7280~7379/Set (negotiable) |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
Κυλινδρικός ελεγκτής CCD θετικού/αρνητικού ηλεκτροδίου μπαταρίας
Περιγραφή προϊόντος
Ο ελεγκτής CCD ACEY-CCD01 έχει σχεδιαστεί για αυτόματη επιθεώρηση των θετικών και αρνητικών ηλεκτροδίων των κυλινδρικών στοιχείων μπαταρίας λιθίου. Χρησιμοποιώντας μια βιομηχανική κάμερα, το σύστημα καταγράφει εικόνες ηλεκτροδίων και συγκρίνει την ποσότητα και τη θέση τους με δείγματα αναφοράς για να καθορίσει τα αποτελέσματα ΟΚ ή NG.
Οι θέσεις NG προσδιορίζονται με σαφήνεια, επιτρέποντας αξιόπιστη επαλήθευση πολικότητας πριν από τη συγκόλληση με σημείο και αποτρέποντας αποτελεσματικά τα ελαττώματα συναρμολόγησης που προκαλούνται από λανθασμένο προσανατολισμό ηλεκτροδίων.
Ροή διαδικασίας
Φόρτωση κυψέλης → Λήψη εικόνας → Επιθεώρηση πολικότητας → κρίση NG → Έξοδος ΟΚ
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Είδος | Προσδιορισμός |
| Χώρος επιθεώρησης | 400 × 300 mm (προσαρμόσιμο) |
| Ταχύτητα κίνησης κινητήρα | 300 mm/s |
| Λειτουργικό σύστημα | Βιομηχανικός υπολογιστής + έξυπνη κάμερα (φακός Hikvision 6 MP) |
| Λειτουργία επιθεώρησης | Αυτόνομη επιθεώρηση |
| Επαναλάβετε την ακρίβεια τοποθέτησης | ±0,1 mm |
| Χρόνος κύκλου επιθεώρησης | 1 δευτερόλεπτο ανά κελί |
| Συνολική ισχύς | 500 W |
| Βάρος μηχανής | 150 κιλά |
| Μέγιστη χωρητικότητα φορτίου | 60 κιλά |
| Τροφοδοτικό | Μονοφασικό AC 220 V / 50 Hz |
| Συνολικές διαστάσεις (Μ × Π × Υ) | 860 × 630 × 1630 χλστ |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()