| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT530-128P |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 6600~14980/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 30A 128 κανάλια Ενεργειακή ανατροφοδότηση Πρισματική μηχανή βαθμολόγησης κυψελών ιόντων λιθίου
Περιγραφή του προϊόντος
Η μηχανή ταξινόμησης κυψελών λιθίου ACEY-BCT530-128P αναπτύχθηκε για τα στάδια σχηματισμού και δοκιμής χωρητικότητας της παραγωγής πρισματικών μπαταριών λιθίου.Το σύστημα μετρά κρίσιμες παραμέτρους όπως η τάση των κυψελών, η ικανότητα και η συμπεριφορά φόρτισης-αποφόρτισης, βοηθώντας τους κατασκευαστές να εξασφαλίσουν σταθερή απόδοση και σταθερή ποιότητα πριν από την συναρμολόγηση των συστατικών και των συσκευασιών.
Ο εξοπλισμός είναι συμβατός με ένα ευρύ φάσμα πρισματικών κυψελών ιόντων λιθίου, που υποστηρίζουν μήκη κυψελών από 80 έως 300 mm, πάχους από 15 έως 75 mm και ύψος από 80 έως 230 mm.Ο ρυθμιζόμενος σχεδιασμός φωτισμού φιλοξενεί επίσης αποστάσεις κέντρου καρτέλας από 50 έως 250 mm, επιτρέποντας ευέλικτη προσαρμογή σε διαφορετικές προδιαγραφές κυττάρων.
Ένα ολοκληρωμένο σύστημα ανατροφοδότησης ενέργειας επιστρέφει την ενέργεια από την έκρηξη στο δίκτυο ηλεκτρικής ενέργειας, μειώνοντας αποτελεσματικά την κατανάλωση ηλεκτρικής ενέργειας και το κόστος λειτουργίας, ελαχιστοποιώντας παράλληλα την παραγωγή θερμότητας.Αυτό κάνει το ντουλάπι κατάλληλο για μακροχρόνια, περιβάλλοντα δοκιμών παραγωγής υψηλού ρεύματος.
Ο εξοπλισμός χρησιμοποιείται ευρέως σε εργοστάσια κυψελών μπαταρίας και σε γραμμές συναρμολόγησης συσκευών για την κατάταξη της χωρητικότητας και τον έλεγχο ποιότητας των πρισματικών μπαταριών λιθίου που χρησιμοποιούνται σε συστήματα αποθήκευσης ενέργειας,ηλεκτρικά οχήματα, και βιομηχανικές εφαρμογές ενέργειας.
Η ροή εργασίας του εξοπλισμού
Ο εξοπλισμός λειτουργεί υπό κεντρικό έλεγχο που βασίζεται σε υπολογιστή, υπεύθυνος για τον προγραμματισμό διαδικασιών, τη μετάδοση εντολών και την απόκτηση δεδομένων.Παρέχεται τοπική διεπαφή πληκτρολογίου για χειροκίνητη λειτουργία, επιτρέποντας την άμεση ρύθμιση παραμέτρων και την προβολή της λειτουργικής κατάστασης σε πραγματικό χρόνο.
Η πλακέτα ελέγχου σταθερού ρεύματος/σταθερής τάσης (CC/CV) λειτουργεί υπό συντονισμό της CPU και παρέχει ακριβή ρύθμιση ρεύματος και τάσης για κάθε κανάλι.η δικατευθυντική μονάδα ισχύος AC/DC μετατρέπει την ισχύ AC του δικτύου σε 14 V DC, η οποία στη συνέχεια ρυθμίζεται από το συμβούλιο CC/CV για να επιτευχθεί ακριβής έλεγχος φόρτισης και παρακολούθηση παραμέτρων.
Κατά τη διάρκεια της εκφόρτισης, το σύστημα λειτουργεί αντίστροφα.Μετά από αυτό, η δικατευθυντική μονάδα ισχύος μετατρέπει την ενέργεια συνεχούς ρεύματος σε ισχύ εναλλασσόμενου ρεύματος και την εισάγει απευθείας στο εργοστασιακό σύστημα διανομής εναλλασσόμενου ρεύματοςΗ αρχιτεκτονική αυτή επιτρέπει την ενεργειακή αναγέννηση υψηλής απόδοσης, μειώνοντας αποτελεσματικά τις απώλειες ισχύος και βελτιώνοντας τη συνολική χρήση ενέργειας του συστήματος.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Δομή εξοπλισμού | |
| Αριθμός καναλιών συσκευής | 128 κανάλια ολόκληρης της μηχανής |
| Εξωτερική διάσταση | Μέγεθος 1880* πλάτος 1170* ύψος 1843mm |
| Χρώμα πλαισίου | Τυπικό γκρι/γκρι μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Φόρμα στερέωσης | Κλιπ ανίχνευσης μπαταρίας ισχύος (επιλογή για συσσωρευτή αλιγάτορα) |
| Διαστήματα απόσβεσης | 84 χιλιοστά |
| Υποστηριζόμενες προδιαγραφές μπαταρίας | μήκος της μπαταρίας: 80~300 mm πλάτος της μπαταρίας: 1575 mm Υψόμετρο της μπαταρίας: 80 ̇ 230 mm Απόσταση κέντρου πίνακα: 50 ̇ 250 mm |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε μπαταρία έχει μια ανεξάρτητη πηγή σταθερού ρεύματος και τάσης, η οποία είναι σταθερή και χωρίς σοκ. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση, σταθερό ρεύμα κυκλώματος ελέγχου υλικού | |
| Κάθε κανάλι φόρτισης ρεύματος, εκφόρτισης ρεύματος ακρίβεια μπορεί να βαθμονομηθεί αυτόματα από το λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τριφασικό σύστημα 5 καλωδίων AC380V ± 10%, 50HZ |
| συντελεστής ισχύος | 00,99 @ 220VAC, πλήρες φορτίο, δίκτυο THDu ≤ 2% |
| ρεύμα αρμονικό | < 5% @ 220VAC, πλήρες φορτίο, δίκτυο THDu ≤ 2% |
| Δείκτης αποδοτικότητας του τμήματος ενέργειας | Η φόρτιση ≥ 80%, η εκφόρτιση ≥ 70% |
| Κατανάλωση ισχύος εργασίας | ≤ 22,6KW |
| ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσική είσοδος αέρα, άνω εξάτμιση |
| Λειτουργία προστασίας συστατικού ισχύος | Προστασία από υπερβολική τάση δικτύου |
| Προστασία από υπερβολική συχνότητα του ηλεκτρικού δικτύου | |
| Παράμετροι καναλιού | |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Τεχνική διαμόρφωση |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.5 ‰ Ανάγνωση +0.5 ‰ Πλήρης βαθμός) |
| Ανάλυση ελέγχου τάσης | 0.1mV |
| Ανάλυση δειγματοληψίας τάσης | 0.1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Δύναμη φόρτισης DC 60mA ~ 30A; Δύναμη φόρτισης DC 60mA ~ 30A |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± 0.5 ‰ Ανάγνωση +0.5 ‰ Πλήρης βαθμός) |
| Τρέχουσα ανάλυση ελέγχου | 1mA |
| Η τρέχουσα ανάλυση δειγματοληψίας | 0.1mA |
| Χρόνος άνοδος ρεύματος (90% φορτίο) | ≤ 50 ms |
| Χρόνος εκκίνησης καναλιού (90% φορτίο) | ≤ 50 ms |
| Λογισμικό | |
| Τρόπος ελέγχου | Εργασία με ηλεκτρονικό σύστημα ελέγχου, πλήρης έλεγχος των ντουλαπιών, με σύστημα σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485 επικοινωνία σε σειριακή θύρα (57600 baud rate) / επικοινωνία TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή τάση, σταθερό ρεύμα και σταθερή τάση |
| Προϋποθέσεις στάσης φόρτισης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή ισχύ, σταθερή αντίσταση |
| Τελικές συνθήκες εκφόρτωσης | Τεχνολογία |
| Προστατευτική λειτουργία | 1- Προστασία υπερεπιτάσεως, προστασία υπερεπιτάσεως |
| 2Προστασία κατά της υπερτάσης εκφόρτισης, προστασία κατά της υποτάσεως εκφόρτισης | |
| 3Προστασία τάσης φόρτισης και εκφόρτισης | |
| 4Προστασία από διακυμάνσεις τάσης | |
| 5Προστασία από διακυμάνσεις ρεύματος | |
| 6Προστασία αντίστροφης σύνδεσης μπαταρίας, λειτουργία προστασίας υλικού | |
| 7Προστασία βραχυκυκλώματος του σωλήνα τροφοδοσίας | |
| 8Προστασία συναγερμού χωρητικότητας καναλιού (προστασία timeout) | |
| 9. Προστασία αποσύνδεσης δειγματοληψίας τάσης | |
| 10Προστασία από τα όρια τάσης | |
| 11Προστασία των περιθωρίων της χωρητικότητας | |
| 12. Ανοίξτε ανίχνευση πίεσης πριν από την έναρξη της διαδικασίας, και σταματήστε το άνοιγμα του καναλιού με υπερβολική πίεση | |
| 13Προστασία κατά της απενεργοποίησης, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων | |
| Χρονοδιάστημα | 0~3000 λεπτά/βήμα εργασίας, η μονάδα χρόνου είναι min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤ ± 1 ‰ |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1S-60S προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταριών | Διαλογή κατά (δυναμικότητα, χρόνο, τάση ανοικτού κυκλώματος, πλατφόρμα εκφόρτωσης κλπ.) |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα και άλλα δεδομένα, να υπολογίσει αυτόματα τη σχέση φόρτισης σταθερού ρεύματος, απώλεια χωρητικότητας, απόδοση εκφόρτισης, μέση τάση,μέση τάση και άλλα δεδομένα, να παρέχει γραφήματα δεδομένων και διαγράμματα κύκλου· |
| Αρχείο με μορφή βάσης δεδομένων MDB | |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()
![]()