| Ονομασία μάρκας: | ACEY |
| Αριθμός μοντέλου: | ACEY-BCT520-256H-3260 |
| MOQ: | 1 σετ |
| Τιμή: | USD 3980~19960/Set |
| Όροι πληρωμής: | T/T, PayPal, L/C, Western Union, MoneyGram |
| Ικανότητα εφοδιασμού: | 200 σετ/μήνα |
5V 20A 256 κανάλια Εξοικονόμηση ενέργειας Μηχανή δοκιμής κυψελών λιθίου για μπαταρίες Διαμέτρου 32-60MM
Περιγραφή του προϊόντος
Η μηχανή δοκιμής κυψελών λιθίου ACEY-BCT520-256H-3260 έχει σχεδιαστεί ειδικά για αποτελεσματική δοκιμή, βαθμολόγηση,και ανάλυση κυλινδρικών κυψελών ιόντων λιθίου με διάμετρο 32 έως 60 mm και μήκος 90 έως 165 mmΕξοπλισμένη με 256 ανεξάρτητα κανάλια δοκιμής, κάθε μπαταρία μπορεί να φορτίζεται και να εκφορτώνεται ξεχωριστά, επιτρέποντας τον ακριβή έλεγχο και την ακριβή μέτρηση της τάσης, της χωρητικότητας, τηςκαι άλλες βασικές παραμέτρους.
Δομή εξοπλισμού
Δραστηριότητα του συστήματος
Το σύστημα ελέγχεται και παρακολουθείται μέσω υπολογιστή, ο οποίος στέλνει εντολές και συλλέγει δεδομένα.που επιτρέπει την εμφάνιση σε πραγματικό χρόνο των παραμέτρων και της κατάστασης του συστήματοςΗ πλακέτα σταθερού ρεύματος ελέγχεται από την CPU, παρέχοντας λειτουργίες σταθερού ρεύματος και σταθερής τάσης.
Κατά τη διάρκεια της φόρτισης, η δικατευθυντική παροχή ενέργειας μετατρέπει την ισχύ ρεύματος ρεύματος ρεύματος σε 14V DC, και η πλακέτα σταθερού ρεύματος ρυθμίζει και παρακολουθεί τη διαδικασία φόρτισης της μπαταρίας.η διαδικασία αντιστρέφεταιΤο σταθερό ρεύμα αυξάνει πρώτα την τάση της μπαταρίας σε 15V, στη συνέχεια η δικατευθυντική παροχή ενέργειας μετατρέπει το συνεχές ρεύμα σε εναλλασσόμενο και το τροφοδοτεί απευθείας στο δίκτυο διανομής εναλλασσόμενου ρεύματος του εργοστασίου.επίτευξη ενεργειακής ανάδρασης από την εκφόρτιση της μπαταρίας.
Κύρια τεχνική παράμετρος
| Αριθμός καναλιών εξοπλισμού | Ολόκληρη η μηχανή έχει 256 χλμ |
| Εξωτερική διάσταση | Μέγεθος 1684* πλάτος 1091* ύψος 1640 |
| Χρώμα θήκης | Τυπικό γκρι / μαύρο (προσαρμόσιμο) |
| Τύπος συμπίεσης | Σφραγιστήρας κεφαλής (προαιρετικά με σφραγιστήρα κροκοδείλου) |
| Άνοιγμα σύμπλεξης | 37MM |
| Προδιαγραφές μπαταρίας υποστήριξης | Διάστημα διαμέτρου: 32-60MM, διάστημα μήκους: 90-165MM |
| Τρόπος ελέγχου καναλιού | Κάθε κανάλι μπορεί να ξεκινά, να σταματά, να αναστέλλεται, να συνεχίζεται και να προστατεύεται ανεξάρτητα. |
| Κάθε κανάλι έχει ανεξάρτητη σταθερή τάση και ρεύμα. | |
| Η ακρίβεια του ρεύματος φόρτισης και του ρεύματος εκφόρτισης κάθε καναλιού μπορεί να βαθμολογείται αυτόματα από λογισμικό | |
| Ενεργειακή τροφοδοσία | Τρεις φάσεις πέντε καλώδιο AC380V土10%, 50Hz |
| Συντελεστής ισχύος | ≥0.99 |
| Ποσοστό στρέβλωσης ρεύματος εναλλασσόμενου | ≤ 2% |
| αποδοτικότητα ολόκληρης της μηχανής | Η φόρτιση είναι 80%, η απαλλαγή 70%. |
| Εργασίες κατανάλωσης ενέργειας | ≤ 30KW |
| Ποσοστό αποτυχίας εξοπλισμού | < 1% |
| Περιβάλλον εργασίας | Θερμοκρασία -10~40°C. Σχετική υγρασία 80% |
| Τρόπος διάχυσης θερμότητας | Φυσικός άνεμος προς τα πάνω. εξάτμιση |
| Πεδίο μέτρησης τάσης | Συνεχής ρεύμα 0~5V |
| Πεδίο τάσης μπαταρίας | Η φόρτιση συνεχούς ρεύματος 0~4,5V, η εκφόρτιση συνεχούς ρεύματος 4,5~2V |
| Περιοχή σταθερής τάσης | Συνεχή τάση 2 έως 4,5 V |
| Ακριβότητα τάσης | ± 0.05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Σταθερότητα τάσης | ≤ ± 1mV |
| Τρέχουσα περιοχή | Τεχνική ενέργειαΕπικεφαλής10A, εκκένωση DC 200mA¥20Α |
| Τρέχουσα ακρίβεια | ± ((0,05% ανάγνωση + 0,05% πλήρης), αναλογία ανάλυσης 1mV |
| Τρέχουσα σταθερότητα | ≤ ± 1mA |
| Τρόπος ελέγχου | Ελέγχος υπολογιστή, μπορεί να ελέγξει ολόκληρο το ντουλάπι με λειτουργία σάρωσης |
| Τρόπος επικοινωνίας | 485s επικοινωνία λιμένων (τόκοι λιμένων 57600) / TCP |
| Ρυθμίσεις διαδικασίας | Μέχρι 32 βήματα και 256 κύκλοι μπορούν να ρυθμιστούν |
| Τρόπος φόρτισης | Σταθερό ρεύμα, σταθερή πίεση, σταθερό ρεύμα και πίεση |
| Όροι περιορισμού χρέωσης | Τεχνολογία |
| Τρόπος εκφόρτωσης | Μόνιμη ροή, σταθερή ισχύς, σταθερή αντίσταση |
| Προϋποθέσεις αποδέσμευσης | Η τάση, ο χρόνος και η χωρητικότητα |
| Προστατευτική λειτουργία | Υπερτάσεις, υποτάσεις, υπερεύματα, υπερεύματα, προστασία κατά της υπερδυναμίας, προστασία κατά της διακοπής ρεύματος, ανάκτηση σημείων διακοπής δεδομένων |
| Χρονοδιάγραμμα | 0~3000 min / βήμα σε min |
| Χρονική ακρίβεια | ≤±0.1% |
| Κύκλος επιθεώρησης δειγματοληψίας | 1s-60s προαιρετικά |
| Διαλογή μπαταρίας | Διαίρεση ανάλογα με την ικανότητα, τον χρόνο, την τάση ανοιχτού κυκλώματος, την πλατφόρμα εκφόρτισης κλπ. |
| Επεξεργασία δεδομένων | Μπορεί να καταγράψει τάση, ρεύμα, χρόνο, χωρητικότητα κλπ, υπολογίζει αυτόματα σταθερό ρεύμα αναλογία φόρτισης, απώλεια χωρητικότητας, αποδοτικότητα εκφόρτισης, μέση τάση, μέση τάση,παρέχει καμπύλη δεδομένων και διάγραμμα κύκλου· μπορεί να παράγει κείμενο, Excel, Word ή mdb αρχείο δεδομένων μορφή |
| Βασική λειτουργία λογισμικού | 1Το λογισμικό υποστηρίζει διάφορες συνδέσεις, όπως η συνεχής χειροκίνητη παύση, η συνέχιση διακοπής λειτουργίας του λογισμικού, η διακοπή ρεύματος, η διακοπή της επικοινωνίας του εξοπλισμού, η συνεχής μη φυσιολογική διακοπή. |
| 2. Υποστηρίζει τη σάρωση γραμμικού κώδικα, τη σάρωση μονοδιάστατου κώδικα, τον QR κώδικα, τη σάρωση άλματος καναλιού, τη σάρωση φόρτωσης και άλλες μεθόδους σάρωσης· | |
| 3. Τοπική αποθήκευση λεπτομερών δεδομένων δοκιμής, μπορεί να δει τα τρέχοντα δεδομένα δοκιμής και τα ιστορικά δεδομένα κάθε καναλιού ανά πάσα στιγμή, έχουν τα δεδομένα και την καμπύλη που αντιστοιχούν σε δύο τρόπους,και υποστήριξη Excel αναφορά σε ενιαία ή μορφή παρτίδας, και μπορεί να ρυθμίσει την αυτόματη εξαγωγή δεδομένων τερματισμού δοκιμής σύμφωνα με την ανάγκη. | |
| 4. Υποστήριξη της ταξινόμησης χωρητικότητας και βαθμολόγηση της ταξινόμησης της μπαταρίας· | |
| 5. Υποστηρίζουν την ειδική κρίση μετά τη δοκιμή, και κρίνουν τα αποτελέσματα που περνάνε σύμφωνα με την καθορισμένη ικανότητα κύκλου, τάση, χρόνο και άλλες πληροφορίες. | |
| 6. Υποστηρίζουν διάφορες προστασία βήμα και παγκόσμια τάση, ρεύμα, θερμοκρασία μη φυσιολογική προστασία, και μη φυσιολογικό συναγερμό, υποστήριξη μπαταρία πακέτο υπερφόρτισης, υπερχρέωση δοκιμή προστασίας; | |
| 7. Παράλληλο κανάλι υποστήριξης (σύμφωνα με τον εξοπλισμό) | |
| 8. Μετατροπή μονάδας υποστήριξης· | |
| 9. Υποστήριξη αποθήκευσης σε βάσεις δεδομένων ή MES docking; | |
| 10Προστασία εκτός σύνδεσης λογισμικού. |
Εμφάνιση προϊόντος
![]()